Instruktorzy


  • Artur Dybcio

Artur Dybcio

Artur Dybcio rozpoczął treningi Kung Fu w 1984 r.
pod kierunkiem Marka Steuermarka. Przeszedł 
wszystkie etapy szkolenia w sekcji. 

W 1993 r. uzyskał uprawnienia instruktorskie, w 2012 r. otrzymał stopień mistrzowski IV DAN. 

Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia PAK-HOK KUNG FU i Sekretarz Generalny Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. W 2012 r. został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Zgodnie z kierunkiem ukończonych studiów w Akademii Pedagogiki Specjalnej całym sercem oddany pracy szkoleniowej na rzecz ludzi poprzez propagowanie sportu.

 

  • Elżbieta Kulesza-Dybcio

  Moje pierwsze spotkanie z kung-fu miało miejsce w 1992 roku na zajęciach prowadzonych przez Artura Dybcio. Po  przerwie związanej z obowiązkami  rodzinnymi powróciłam na salę treningową przygotowując się do przystąpienia do egzaminu na stopień instruktorski.

W 2003 roku uzyskałam uprawnienia instruktora sportu wu shu, a w 2012 roku zdobyłam stopień II dan. 

Tytuł mgr uzyskany w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP i doświadczenie zdobyte w pracy instruktorskiej pozwoliło mi opracować metody działania z najmłodszymi uczestnikami zajęć,  zachęcić ich uprawiania sportu i zafascynować chińskimi sztukami walki. Zajęcia w grupach najmłodszych mają charakter gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami kung-fu, uczą dzieci dyscypliny, współzawodnictwa w grupie, poprawiają sprawność, szybkość i  koordynację ruchową. 

 

  • Paweł Machoń

 Dzięki dużemu zaangażowaniu i ogromnej pracy włożonej w treningi zostałem skierowany na kurs instruktorski, który ukończyłem w 1999 roku. Urodziłem się w 1975 roku w Warszawie. Jestem absolwentem Akademi Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Treningi Kung Fu pod kierunkiem Artura Dybcio rozpocząłem w 1992 roku.

W 2006 roku uzyskałem uprawnienia Instruktora Technik I Taktyki Podejmowania Interwencji po ukończeniu odpowiedniego kursu w CSP Legionowo. Uczestniczyłem w wielu stażach z różnych systemów walki dotyczących głównie samoobrony i technik interwencyjnych. Posiadam stopień mistrzowski II DAN. 

 

  • Aleksandra Szymczak 

Jestem absolwentką sudiów magisterskich Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Na zajęcia Kung Fu prowadzone przez Artura Dybcio zaczęłam uczęszczać w 2003 roku. Dzięki pracy włożonej w treningi w 2010 i 2011 roku zdobyłam mistrzostwo polski w walkach full contact a w 2012 roku uzyskałam stopień mistrzowski I DAN oraz uprawnienia instruktorskie.

 

 

  • Bartłomiej Dybcio
 

Jestem absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Treningi kung fu, rozpocząłem w 1999 roku pod okiem Artura Dybcio. Kilkanaście lat ciężkiej pracy oraz duże zaangażowanie w pracę Polskiego Stowarzyszenia Pak Hok Kung Fu, doprowadziło mnie do licznych miejsc medalowych, zarówno w zawodach międzysekcyjnych, jak i Mistrzostwach Polski. Zwieńczenie mojej kariery miało miejsce w 2012 roku, kiedy zdobyłem stopień I DAN. W tym samym roku uzyskałem uprawnienia instruktora sportu, o specjalności kung fu. 

 
 
 
  • Tomasz Firley